Zibakcijas laikā aicina šovakar atvērt logus un operatīvajiem dienestiem skaļi teikt “Paldies!”

Latvijas iedzīvotāji šovakar aicināti atvērt logus un skaļi teikt “Paldies!”, un aplaudēt cilvēkiem, kuri turpina strādāt arī ārkārtējās situācijas laikā.

 

Aicinājums vienoties pateicības akcijā ievietots sociālo tīklu platformā “Facebook”, mudinot cilvēkus šodien plkst. 21.00 atvērt logus un teikt “Paldies!”, kā arī aplaudēt “mediķiem, policistiem, skolotājiem, farmaceitiem, pārdevējiem, visiem, kas turpina, par spīti apstākļiem”.

Links uz Facebook zibakcijas info - https://www.facebook.com/events/197385944877386/

Jau ziņots, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma no 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

 

Tāpat no 17. marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.