Veikalos bez sejasmaskām ieeja aizliegta; Ierobežo pulcēšanos un sporta aktivitātes

Pieaugot Covid-19 saslimšanas intensitātei Latvijā, valdība atbalstījusi stingrākus pasākumus infekcijas izplatības ierobežošanai. Piemēram, no 17. oktobra uz laiku tiek aizliegti kolektīvie sporta treniņi iekštelpās, bet tirdzniecības vietās obligāti būs jālieto sejas maskas.

Reklāma: 

  

Valstī tiek noteikti ierobežojumi arī amatiermākslas, interešu izglītības un amatieru sporta nodarbībām, uzlikt pienākumu kā apmeklētajiem, tā darbiniekiem nēsāt maskas iekštelpās, kur nav iespējams ievērot distanci un nav aizsargbarjeru. Noteikt ierobežojumi privātu pasākumu rīkošanai, kā arī noteikts darbalaika ierobežojums sabiedriskās ēdināšanas vietām līdz pusnaktij un apmeklētāju skaitu pie galdiņa iekštelpās samazināt līdz četriem cilvēkiem.

Masku lietošana stājas spēkā no trešdienas, 14. oktobra, bet pārējie grozījumi - no sestdienas, 17. oktobra, valdības sēdē informēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Valdības sēdē ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka "šoreiz jāpanāk [saslimšanas] viļņa nosišana ar to, ka sabiedrībai jāmaina sociālā uzvedība, lai varētu turpināt ekonomisko aktivitāti".

Ir paredzēts, ka noteikumu grozījumos ietvertie ierobežojumi būs spēkā līdz šī gada 6. novembrim, ņemot vērā Covid-19 klīnisko gaitu un to, ka visbiežāk inkubācijas periods ir piecas līdz septiņas dienas, trīs nedēļu posmā būtu iespējams izvērtēt šo pasākumu ietekmi uz slimības izplatības gaitu un nepieciešamības gadījumā šos pasākumus koriģēt.