Tirdzniecības vietās būs jāievēro divu metru distance, pretējā gadījumā druadēs adminiistratīvā atbildība!

Visās tirdzniecības vietās, tajā skaitā veikalos, tirgū un aptiekās pircējiem būs jāievēro divu metru distance, pirmdien žurnālistus informēja Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa.

Šodien EM ar tirgotājiem pārrunāja pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās ar mērķi ierobežot jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību.

Puses vienojušās, ka patlaban būtiskākais nosacījums veselības drošības pasākumiem tirdzniecības vietās ir paredzēt, ka starp pircējiem ir jāievēro divu metru distance.

Liepiņa skaidroja, ka, lai arī tirgotāji jau tagad veic virkni pasākumu ar mērķi nodrošināt pircēju sociālo distanci, tomēr valdībai tiks piedāvāts lemt uzlikt par pienākumu nodrošināt tirdzniecības vietās pircēju distanci vienam no otra - divus metrus.

Izņēmums būs mazie tirdzniecības veikali, kuru ietilpība nepārsniedz 100 kvadrātmetrus. "Nevaram pieļaut, ka vienīgais veiklas apdzīvotā būtu slēdzams tikai tāpēc, ka tas nespēj izpildīt šīs prasības. Uz šiem veikaliem arī attieksies drošības prasības, tomēr viņi varēs elastīgāk nodrošināt to, lai pircēji nesaskartos," skaidroja EM pārstāve.

Tādējādi visiem tirgotājiem un tirdzniecības vietām būs noteikta obligāta prasība izvietot norādes par sociālo distancēšanos. Liepiņa skaidroja, ka par šādu norāžu neizlikšanu tirgotājam varēs paredzēt administratīvo sodu, kā arī sodīt varēs pircējus, kuri neievēros drošības prasības. Tiesa, patlaban nav plānots tirdzniecības vietās izvietot Valsts policijas pārstāvjus, kas situāciju kontrolētu, tomēr ikviens par konstatētiem pārkāpumiem aicināts ziņot Valsts policijai vai konkrētās pašvaldības policijai.

Tiesa, lai šī prasība stātos spēkā, par to lēmums jāpieņem Ministru kabinetam. Valdība par to to varētu lemt rītdienas, 17.marta, valdības sēdē.

EM un tirgotāji šodien apsprieduši arī jautājumu par darba laika izmaiņām tirdzniecības vietās, tomēr patlaban netika pieņemts lēmums ierobežot tirdzniecības vietu darba laiku. Tirgotāji paši apņēmušies pēc vajadzības vai nu saīsināt, vai pagarināt darba laiku.