Slēgs azartspēļu zāles - ar minimālu balsu pārsvaru Saeima atbalsta priekšlikumu slēgt azartspēļu zāles 'Covid-19' izplatības laikā

Saeimas vairākums šodien atbalstīja gan azartspēļu zāļu slēgšanu, gan azartspēļu apturēšanu interaktīvajā vidē Covid-19 izplatības laikā.

 

 

Vēl gan Saeima nav lēmusi par likumprojektu, kurā ir atbalstīts attiecīgais priekšlikums. Parlaments par likumprojektu kopumā, iespējams, varētu lemt šovakar vai šonakt.

Atbalstīts gan Jaunās konservatīvās partijas priekšlikums, gan Zaļo un zemnieku savienības deputātu Danas Reiznieces-Ozolas, Ulda Auguļa, Janīnas Jalinskas, Māra Kučinska, Viktora Valaiņa, Armanda Krauzes, kā arī pie frakcijām nepiederošo deputātu Jūlijas Stepaņenko un Lindas Liepiņas priekšlikums.

Atbalstītais JKP deputātu priekšlikums paredz ārkārtējas situācijas laikā sakarā ar Covid-19 aizliegt organizēt azartspēles un izlozes. JKP priekšlikums paredzēja izņēmumu arī interaktīvajām azartspēlēm, bet interaktīvo azartspēļu aizliegumu paredz ZZS un pie frakcijām nepiederošo deputātu priekšlikums. JKP priekšlikums paredz kā izņēmumu arī skaitļu izlozes un momentloterijas, bet ZZS un pie frakcijām nepiederošo deputātu priekšlikums paredz visu azartspēļu licenču apturēšanu. 

 Pēc lēmuma Aldis Gobzems savā Facebook profilā dalījās ar redzēto, kas notika saeimas zālē: