Sēru vēsts - Mūžībā devusies Saeimas deputāte Juta Strīķe

Mūžībā devusies Saeimas deputāte un bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe 

 

Mūžībā trešdien pēc slimības devusies Saeimas Juridiskā biroja vadītāja un bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, aģentūrai LETA apstiprināja Jaunās konservatīvās partijas līderis un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Lasi arī: 48h sēdēšana sastrēgumā - bez ēdiena un ūdens. Latviestis filmē, kas reāli notiek uz Polijas robežas +Video

Strīķe dzimusi 1970. gadā un atpazīstamību iemantoja ar savu darbu KNAB.

Laikā no 1995. gada līdz 2003. gadam viņa strādāja Drošības policijā (DP). 2000. gadā viņa kļuva par DP priekšnieci aktīvo izstrāžu nodaļā, kas nodarbojas ar korupcijas apkarošanu.

Savukārt 2003. gada septembrī konkursa komisija viņu atzina par piemērotāko kandidātu KNAB priekšnieka amatam, taču Saeima viņas kandidatūru noraidīja un ar tā laika premjera Eināra Repšes rīkojumu viņa tika iecelta par KNAB priekšnieka vietnieci korupcijas novēršanas jautājumos.

2013. gadā viņa tika atbrīvota no KNAB priekšnieka vietnieces amata, taču ar tā laika premjera Valda Dombrovska rīkojumu viņa šo amatu atguva. Savukārt 2014. gadā viņa atkārtoti amatu zaudēja. Pēc tam viņa turpināja darbu KNAB līdz to pameta 2016. gadā.

Savukārt 2017. gadā viņa tika ievēlēta Rīgas domē no Jaunās konservatīvas partijas saraksta, bet gadu vēlāk viņa no šī paša saraksta tika ievēlēta 13. Saeimā, kur viņa vadīja Juridisko komisiju.