Sēru vēsts - Mūžībā devies ilggadējais Latvijas izlases ārsts Jānis Kvēps

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" pieņēmusi lēmumu piedāvāt saviem pasažieriem vienu bezmaksas datuma maiņas iespēju visām rezervācijām, kas veiktas no 10. līdz 31. martam, kuru varēs izmantot ceļošanai līdz 2020. gada 31. decembrim.

Otrdien, 10. martā mūžībā devies ilggadējais Latvijas nacionālās hokeja valstsvienības ārsts Jānis Kvēps, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Jānis Kvēps, kurš hokejistu aprindās bija iemantojis iesauku Doks, par Latvijas hokeja izlases ārstu strādāja vairāk nekā 20 gadus.

Kvēps bija dzimis 1940. gadā 13. oktobrī Cesvainē. 1959. gadā beidzis Cesvaines vidusskolu, tajā pašā gadā iestājies RMI ārstniecības fakultātē, kuru absolvēja 1965. gadā. Izaudzinājis divas meitas – Ingunu un Eviju.

Kvēps hokejā bija kopš 1967. gada, PSRS laikos strādājot ar Rīgas "Dinamo" (sākotnēji "Daugava") komandu. Viņš ar to no PSRS čempionāta otrās līgas aizkļuva līdz sudraba medaļām. Savukārt Latvijas izlasē Kvēps ar nelieliem pārtraukumiem strādāja kopš neatkarības atjaunošanas līdz 2017. gadam.

 

2006. gadā Jānis Kvēps saņēma balvu par mūža ieguldījumu sportā. Arī padomju laikos tika novērtēts, kad saņēma LPSR Ministru Padomes goda rakstu. No Latvijas Hokeja federācijas ir saņemta pateicība par profesionalitāti pildot savus darba pienākumus. Arī sabiedrības vidū Jānis bija ticis novērtēts.

2014. gadā par nopelniem valsts labā, Jānis Kvēps tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa trešo šķiru. Triju Zvaigžņu ordenis ir prestižākā atzinība, ko var pasniegt Latvijas valsts.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) izsaka visdziļāko līdzjūtību visai hokeja sabiedrībai, Kvēpa tuviniekiem, radiniekiem un draugiem.