Rosina parlamentāriešus, kuri pēdējā laikā tikušies ar Kaimiņu, pašizolēties

Saeimas deputātiem, kuri pēdējā laikā kontaktējušies ar parlamentārieti Artusu Kaimiņu būtu pašiem jāizolējas līdz turpmākajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādījumiem, teica aptaujātie politiķi.

 

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) aicina drošības dēļ pašlaik ievērot pašizolāciju visiem, tajā skaitā Saeimas deputātiem un darbiniekiem, kas pēdējā laikā kontaktējušies ar deputātu Kaimiņu.

Mūrniece pastāstīja, ka pēc informācijas saņemšanas par Kaimiņa saslimšanu ir sazinājusies un situāciju pārrunājusi ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Pašlaik tiek apzināta informācija par detaļām. Tiek gaidītas ziņas no epidemiologiem, lai noskaidrotu, kad Kaimiņš varētu būt inficējies, lai varētu saprast personu loku, ar kurām viņš ir kontaktējies un kurām nepieciešams pašizolēties, norādīja Mūrniece. Politiķe skaidroja, ka

ir svarīgi uzzināt laika posmu, kad Kaimiņš varēja izplatīt infekciju, lai šo jautājumu risinātu tālāk.

 

Visām personām, kuras pēdējā laikā kontaktējušās ar Kaimiņu, ir jāievēro pašizolācija un jānovēro savs veselības stāvoklis, sacīja Mūrniece.

Vaicāta, vai šis gadījums var likt pārtraukt Saeimai sanākt uz sēdēm un pieņemt lēmumus, Mūrniece norādīja, ka

pašlaik tiek vēl gaidītas precīzākas ziņas no epidemiologiem, lai saprastu, cik lielu cilvēku loku Kaimiņa saslimšana skar.

Vispirms ir jāsaņem nepieciešamā informācija, lai varētu saprast situāciju un to, kas tieši būtu jādara, skaidroja Saeimas priekšsēdētāja.

Atbildot uz jautājumu par Saeimas tālāko darbu, Mūrniece atzina, ka ir jādomā par kādām rezerves iespējām.