'Positivus' festivāls šovasar nenotiks

Globālās pandēmijas dēļ šovasar nenotiks ikgadējais "Positivus" festivāls,  apstiprināja festivāla rīkotājs Ģirts Majors.

Reklāma: 

  

Kā informē pasākuma rīkotājs, šogad iegādātās biļetes būs derīgas uz festivālu nākamgad, taču sīkāka informācija biļešu īpašniekiem vēl sekos.

"Šī ir ārkārtas situācija, kurā mēs visi esam pirmo reizi. Īsā laika posmā pasaule ir pilnībā mainījusies. Laikā, kad daļa cilvēku cīnās par svarīgāko – cilvēka dzīvību – dažādas grūtības piedzīvo ikkatrs. Šī paziņojuma rakstīšana ir grūtākais, ko nācies darīt festivāla 13 gadu pastāvēšanas laikā, jo mums jāpaziņo, ka 2020. gada vasara būs bez Positivus festivāla un festivāls tiek pārcelts uz 2021. gadu," vēsta Majors.

Kā uzsver "Positivus Music" vadītājs, festivāls nevar notikt mākslinieku, mūziķu, visa tehniskā personāla, bet, pats galvenais – festivālu apmeklētāju veselības drošības dēļ. Viņš arī atgādina, ka koncerti no guļamistabām TV vai datoru ekrānos, ballītes dzīvojamās istabās vai uz balkoniem nekad neaizstās dzīvu koncertu apmeklējuma pieredzi – diemžēl pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi visā pasaulē liek māksliniekiem atcelt koncertus, bet festivālu organizatoriem – rakstīt atcelšanas paziņojumus mūsu visu veselības un drošības labā.

 

"Šīs vasaras plānotais "Positivus" mums visiem bija ļoti īpašs. Mums izdevās izveidot lielisku mākslinieku programmu un par to saņēmām sen nepieredzētu apmeklētāju atbalstu, kas tieši atbalsojās biļešu tirdzniecības rezultātos. Šajā situācijā, kad tik daudz neskaidrību un bažu, varam apsolīt, ka darīsim visu, lai šī gada programmu varētu lielā mērā pārcelt uz nākamo festivālu. Sarunas ar māksliniekiem jau notiek un tās ir cerīgas," raksta "Positivus" organizators.

"Ne uz visiem jautājumiem par pārcelto festivālu mēs varam atbildēt uzreiz. Šobrīd droši varam apgalvot, ka biļetes, kuras jau iegādājātas, būs derīgas uz pārcelto festivālu 2021. gadā. Sīkāka informācija biļešu īpašniekiem sekos tuvākā mēneša laikā. Arī mākslinieku sarakstu, kuri pārcels savas uzstāšanās uz 2021. gadu, mēs nevaram pavēstīt uzreiz. Mēs visi – mākslinieki, menedžeri, koncertu rīkotāji – šoreiz esam vienā laivā, bet varam apliecināt, ka visi velta savas pūles, lai tieši pasākumu apmeklētāji būtu mazākie cietēji šajā situācijā. "Positivus" festivāls būs, tikai tas būs jāgaida mazliet ilgāk! Rūpējieties par savu un savu tuvāko veselību, esiet pacietīgi, līdzcietīgi un palieciet drošībā!" paziņojumu noslēdz Majors.

Atgādinām, ka "Positivus" festivāls šogad bija plānots 17. un 18. jūlijā Salacgrīvas Zvejnieku parkā. Kā galvenie mākslinieki bija izziņoti ASAP Rocky (ASV) un Džeimss Bleiks (Lielbritānija).

Jau ziņots, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ Latvijā no 13. marta līdz 14. aprīlim tika izziņota ārkārtējais stāvoklis, atceļot visus publiskos pasākumus. Šobrīd ārkārtējais stāvoklis ir pagarināts līdz šā gada 12. maijam.