Policija piemēro 4000 eiro sodu Covid-19 slimniekam par pašizolācijas neievērošanu

Valsts policija (VP) pirmdien atkārtoti piemērojusi 2000 eiro sodu kādam Covid-19 slimniekam par pašizolācijas neievērošanu, līdz ar to sodītajai personai par šādiem pārkāpumiem būs jāmaksā jau 4000 eiro, informēja VP.

Reklāma: 

  

 

Vakar policija ieradās kāda 1989. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, lai pārbaudītu, vai viņš ievēro stingru pašizolāciju, kas viņam noteikta pēc saslimšanas ar Covid-19.

Vīrietis policijas ierašanās brīdī neatradās dzīvesvietā, un atbrauca vien pēc brīža, sastopot likumsargus pie durvīm. Viņš paskaidroja, ka pametis dzīvesvietu ar automašīnu, lai uzpildītu degvielu.

Policisti vīrietim par šādu rīcību piemēroja maksimālo naudas sodu – 2000 eiro.

Lai arī Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu paredz brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu, VP preses pārstāve Gita Gžibovska skaidroja, ka ir jāiestājas nopietnām sekām, lai vērtētu personas kriminālatbildību tās darbību rezultātā.

Šajā gadījumā tādas netika konstatētas, turklāt Krimināllikums šajā gadījumā neparedz kriminālatbildību par atkārtotu pārkāpumu, skaidroja Gžibovska.

Minētā persona pēc saslimšanas ar Covid-19 jau iepriekš pārkāpusi stingras pašizolācijas noteikumus un devusies izbraukt ar automašīnu. 10. aprīlī policija par šādu pārkāpumu viņam arī piemēroja 2000 eiro naudas sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Lasi arī: Medmāsa no Anglijas izplūst asarās, kad pēc 48 stundu garas maiņas nevar iegādāties pārtiku + Video