No pirmdienas iekšzemes autobusi kursēs pēc skolēnu brīvdienu grafika

No pirmdienas iekšzemes autobusu reisi tiks nodrošināti saskaņā ar skolēnu brīvdienu grafiku - reisu skaits būs mazāks, sociālajā vietnē "Twitter" vēsta Autotransporta direkcija.

  

"Plānots, ka tuvāko dienu laikā iekšzemes reisu skaits samazināsies vēl vairāk - atbilstoši pieprasījumam, ko šobrīd apkopojam," norāda direkcijā.

Informācija par izmaiņām autobusu kustībā pieejama šeit.

 

Tālis Linkaits (JKP) norādījis, ka autobusu un vilcienu reisu skaits pasažieru pārvadāšanai tiks samazināts. To kursēšanas biežums tiks pielāgots ārkārtējās situācijas laikā krītošajam pieprasījumam.

Savukārt "Rīgas satiksme" (RS) norāda, ka pirmdien, 16.martā un tuvākajās dienās sabiedriskais transports – tramvajs, trolejbuss un autobuss kursēs pēc ierastā darba dienu grafika. "Lai arī e-talonu reģistrācijas dati rāda, ka pasažieru skaits ir samazinājies, reisu nodrošināšana ierastajā darba dienu grafikā, ļaus saglabāt lielāku intervālu starp pasažieriem un mazināt vīrusa izplatīšanās risku," rakstīts RS mājaslapā.

"Uzņēmums ievieš dažādus pasākumus, lai pēc iespējam mazinātu vīrusa “COVID-19” izplatības riskus, tā piemēram pastiprināti tiek tīrīti sabiedriskā transporta līdzekļi, kā arī tiek veikta tā dezinfekcija. Tāpat trolejbusos un autobusos ieviesta pasažieru iekāpšana vai izkāpšana tikai pa vidējām un aizmugures durvīm, tādejādi pasargājot transporta līdzekļu vadītājus, kā arī pārtraukta biļešu tirdzniecība pie vadītāja. Atcelta durvju atvēršanas pogas – “Atver durvis pats” lietošana un visas durvis atver vadītājs."

“Rīgas satiksme” aicina klientus rūpīgi izvērtēt pārvietošanās nepieciešamību un neapmeklēt publiskas vietas, tādejādi mazinot vīrusa “Covid-19” izplatības iespējamību.

Lasi arī: Stāsts par latvieti, kas pavadīja divas nedēļas karantīnā: Viss sākās pilnīgi negaidīti!

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.