No otrdienas Latvija slēdz savas robežas saistība ar COVID-19

Lai būtiski ierobežotu iedzīvotāju kustību, Latvija slēdz savas robežas pasažieru pārvadājumiem pa sauszemi un gaisu, kā arī aizliedz publiskos pasākumus un ierobežo izklaides vietas, kurās vienlaikus ir vairāk par 50 cilvēkiem, sestdien nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

 

Latvijā nolemts pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs un nodrošināt mācības attālināti. Pārtraukt arī valsts centralizēto pārbaudījumu darbu norisi, nodrošinot svešvalodu eksāmenu norisi laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.

Nolemts pārtraukt visa veida izglītības procesu klātienes formā īstenošanu ārpus izglītības iestādēm, tai skaitā pārtraukt visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi). Tāpat atcelt un aizliegt neatkarīgi no to apmeklētāju skaita visus sabiedrībai publiski pieejamos svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumus - tajā skaitā naktsklubos un diskotēkās.