Latvijā prognozē degvielas cenu samazināšanos, saistībā ar naftas cenu kritumu pasaulē!

Saistībā ar naftas cenu kritumu pasaulē arī Latvijā kritīsies degvielas cenas, bet pašreiz nevar prognozēt, cik lielā apmērā, aģentūrai LETA norādīja degvielas tirgotāji.

Latvijas degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) izpilddirektore Ieva Ligere pauda, ka pašreiz nav iespējams prognozēt, cik lielā mērā pasaules naftas cenu kritums ietekmēs degvielas cenas Latvijā, jo “situācija pasaules naftas tirgū pēdējās dienās ir ļoti mainīga”. Turklāt, kā skaidroja  Ligere, cenu izmaiņu ietekmi uz mazumtirgotājiem varēs pateikt tikai ilgākā laika posmā, jo pašreiz pie mainīgās situācijas to ir grūti prognozēt.

Degvielas mazumtirgotāja “Neste Latvija” valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis aģentūrai LETA norādīja, ka degvielas cenas ietekmē dažādi ekonomiskie rādītāji, galvenokārt naftas un naftas produktu cenas pasaules biržā, kā arī eiro un ASV dolāra vērtības svārstības. Viņš skaidroja, ka bažās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ietekmi uz jēlnaftas pieprasījumu pasaulē, saruka arī naftas cenas.


Šķir nākamo lappusi un lasi raksta turpinājumu !