Latvijā miris pirmais pacients ar Covid-19 saslimšanu

 Veselības ministrija (VM) apstiprina, ka piektdien, 3. aprīlī, Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta COVID-19 saslimšana.

Reklāma: 

  

 

Paciente bija 99 gadus veca sieviete, kura kopš 27. marta ārstējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs". Pirmās trīs dienas paciente ārstējās intensīvās terapijas palātā. Veselības stāvoklim stabilizējoties, paciente tika pārvesta turpināt ārstēšanos nodaļā. Pacientes nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas.

Jau ziņots, ka pēdējā diennaktī veikti 1364 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19. No tiem saslimšana apstiprināta 35 cilvēkiem, portālu "Delfi" informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Latvijā kopā veikti 18 198 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 493 personām.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati, 31 pacients stacionēts, tai skaitā 28 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs ar smagu.

Neatsaucoties uz avotiem, par Covid-pacienta nāvi ziņoja vispirms Latvijas Televīzija, tam sekoja veselības ministres Ilzes Viņķeles ieraksts sociālajā medijā "twitter".

 

Lasi arī: Medmāsa no Anglijas izplūst asarās, kad pēc 48 stundu garas maiņas nevar iegādāties pārtiku + Video