Kariņš: kamēr nebūs zāļu vai vakcīnas pret Covid-19, ierobežojumi būs visā pasaulē

Latvija, nosakot ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, ir bijusi salīdzinoši liberāla savā pieejā, un saslimstības ierobežošanā ļoti liela nozīme ir bijusi sabiedrības atbildīgajai attieksmei un disciplīnai, uzsver Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Tomēr valdības vadītājs atzīst, ka, kamēr zinātnieki nebūs izgudrojuši zāles vai vakcīnu pret šo vīrusu, tikmēr kaut kāda veida ierobežojumi varētu pastāvēt visā pasaulē.

Reklāma: 

  

Pirmdien pēc valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes un pēc dienas gaitā veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) paustā pareģojuma, ka vasaras festivāli būs jāatceļ, uzdeva jautājumu Kariņam par to, vai ārkārtējā situācija tiks saglabāta vēl ilgi un tikai samazināti ierobežojumi, tādējādi valdība turpinātu darbu un iepirkumu veikšanu ārkārtas režīmā.

"Diemžēl pasaulē neviens nezina, kā šis vīruss attīstīsies un kā attīstīsies zinātne un medicīna, meklējot tam pretlīdzekli. Joprojām nav zāles, lai efektīvi ārstētu šo slimību, un nav arī vakcīnas, lai pasargātu no inficēšanās. Tas nozīmē, ka, kamēr šis vīruss nav uzvarēts, pasaulē un tajā skaitā Latvijā, iespējams, būs kaut kādi ierobežojumi," atbildēja Kariņš.

Ministru prezidents sacīja, ka galvenie ierobežojumi būtu uz masveida pasākumiem, kur ciešā saskarsmē nonāk daudz cilvēku un kur slimībai ir iespēja pāriet no cilvēka uz cilvēku.

"Kāds būtu režīms valstī – ārkārtējā situācija ar ļoti nedaudziem ierobežojumiem vai tikai kaut kādi ierobežojumi bez ārkārtējās situācijas, tas atkarīgs no tā, ko teiks epidemiologi. Mums ir, pirmkārt, jārūpējas par mūsu valsts iedzīvotāju veselību un dzīvībām. Mēs pakārtoti darīsim visu, lai stimulētu ekonomiku. Cik, kas un uz cik ilgu laiku mums būs jādara, lai pasargātu cilvēku veselību, nav šobrīd zināms, bet ir skaidrs, ka, kamēr zinātnieki nebūs izgudrojuši zāles vai vakcīnu pret šo vīrusu, tikmēr kaut kāda veida ierobežojumi varētu pastāvēt visā pasaulē," atzina valdības vadītājs.