Jaunietis agresīvi braucot nokrīt no motorollera un tas ietriecas ēkas stikla durvīs

Pirmdien, 27. aprīlī, Vidzemē kāds jaunietis vadīja motorolleru, braucot tikai uz aizmugurējā riteņa, tādejādi apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus un savu veselību. Jaunietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Policija atgādina, ka šādi manevri nav atļauti un ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu.

Reklāma: 

  

 

Kā redzams Valsts policijas publicētajā video, jaunietis brauca trīs motorolleru kolonnā un "parāva ratā", turpinot braukt tikai uz aizmugurējā riteņa. Tomēr vienā brīdī zaudēja motorollera vadību, nokrita no tā, bet motorollers turpināja kustību pa ceļu, līdz ietriecās kādas ēkas stikla durvīs.

Līdz ar sauli un siltumu uz ceļiem palielinās mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku skaits. To skaitā ir arī mopēdisti un motociklisti, tāpēc visiem motorizēto transportlīdzekļu vadītājiem policija atgādina, ka satiksmes drošības noteikumu ievērošana, maksimāla uzmanība un pareiza apģērba izvēle ir svarīgākie priekšnosacījumi, lai izvairītos no nepatīkamiem un sāpīgiem starpgadījumiem.

Ņemot vērā, ka motociklistu un mopēdistu sezona ir sākusies. Policija, kā jau katru gadu, kontrolēs iepriekšminēto transportlīdzekļu vadītājus, kas brauc bez ķiverēm vai bez derīgas tehniskās apskates. Tāpat uzmanība tiks pievērsta braukšanas ātruma pārkāpējiem.

Policija norāda, ka galvenie motobraucēju pieļautie pārkāpumi ir ātruma pārsniegšana un riskanta manevrēšana. Šogad Vidzemē no 1. janvāra līdz 28. aprīlim mopēdu vadītājiem noformēti jau 76 administratīvo pārkāpumu protokoli par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, tostarp arī par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Savukārt pie mopēda stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 14 vadītāji. Pērn šajā pašā laikā posmā noformēti 67 administratīvā pārkāpuma protokoli.