'Covid-19' apstiprināts 19 pašvaldībās + karte

Ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" saslimis vēl viens Salaspils 1. vidusskolas skolēns, piektdien medijus informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Perevoščikovs. Kopumā "Covid-19" Latvijā konstatēts iedzīvotājiem 19 pašvaldībās.

 

 

Perevoščikovs skaidroja, ka ir savākta informācija par visu ar "Covid-19" inficēto personu kontaktiem, lai noteiktu potenciāli inficētās personas. Neraugoties uz to, ka Latvijā ir ir 111 saslimušie, faktiski visiem no viņiem ir izsekojama epidemioloģiskā saite, skaidroja eksperts, uzsverot, ka 95% cilvēku bija ārzemēs – infekcijas skartajās teritorijās. Tomēr pēdējās dienās SPKC novēroja, ka pieaug sekundāro infekciju skaits – proti, cilvēks ar "Covid-19" inficējies no zināma pacienta. Inficēšanās notiek pārsvarā ģimenēs, tomēr tas notiek arī citās vietās.

"Covid-19" Latvijā konstatēts iedzīvotājiem 19 pašvaldībās. Pozitīvi "Covid-19" slimības gadījumi konstatēti Rīgā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Daugavpilī, Ventspils novadā, Babītes novadā, Mārupes novadā, Ozolnieku novadā, Ķekavas novadā, Salaspils novadā, Stopiņu novadā, Garkalnes novadā, Sējas novadā, Krimuldas, novadā, Siguldas novadā, Cēsu novadā, Smiltenes novadā un Ogres novadā.

Visvairāk saslimšanu ar Covid-19 reģistrēts Rīgā. Vismaz seši saslimušie reģistrēti arī Jūrmalā. Pārējās iepriekš minētajās pašvaldībās ar Covid-19 saslimušo skaits nepārsniedz piecas personas.