Aldis Gobzems publicē bildes ar mediķu sejām pēc smagas darba dienas

Aldis Gobzems savā Facebook profila raksta: 

 Bildē, kura nav manis bildēta, Jūs redzat mediķu sejas pēc darba dienas. Veselība ir valsts drošības jautājums! Nevis veci tanki un bumbas Ādažu poligonā. Risinājumiem ir jānāk no Aizsardzības ministra Pabrika. Tas te nav laiks selfijiem privātās lidmašīnās.
Kas jādara? Manuprāt, Gaiļezers ir jāiekļauj aizsardzības sistēmā. Jāfinansē no aizsardzības budžeta kā “militāra” slimnīca. Kāpēc? Ne velti par veselību Izraēlā runā tieši Aizsardzības ministrs. Viņi nav muļķi. Karavīri taču arī var saslimt. Tas apdraud visu drošību. Īpaši to, kam īpaši pienākumi epidēmijas laikā. Ko mēs iegūsim, ja Gaiļezers būs “militāra” slimnīca aizsardzības sistēmā? Mēs to varēsim finansēt no aizsardzības budžeta. Plus vēl. Domājam tālāk - ieguldījums veselības pakalpojumos šodien mums dos veselības pakalpojumu eksportu nākotnē. Tas nozīmēs piepildītas viesnīcas, restorānus un veikalus nākotnē, ja šeit varēs saņemt izcilu veselības pakalpojumu (labot zobus, likt, atvainojos, pupus, protezēt un tā tālāk). Visu, ko mēs šodien ieguldīsim veselības aprūpes sistēmā, mēs ar uzviju atpelnīsim nākotnē. Tāpēc Pabrikam jābeidz ar selfijiem un pieņemšanām, bet jāsāk pa īstam strādāt.

 

Lasi arī: Medmāsa no Anglijas izplūst asarās, kad pēc 48 stundu garas maiņas nevar iegādāties pārtiku + Video

 Vēl. Valsts atbalsts visupirms ir jāsniedz nevis tiem, kuri vienkārši sēdēs tagad mājās, bet kuri ies palīgā veselības aprūpes sistēmai un ražošanai. Proti, manuprāt, tas ir skarbi, nepopulāri, bet patiesi - es tiešām uzskatu, viesnīcas un restorāni ir sekundārs bizness. Tas atjaunosies pats par sevi, ja kā Šveices pulkstenis strādās viss pārējais. Es uzskatu, ka nauda ir jādod cilvēku pārprofilēšanai. Piemēram, jāpalielina “ātro” šoferu skaits, sanitāru skaits un tā tālāk, pa mēnesi jāierīko jaunas gultas vietas, palielinot līdz 5000 tādās vietās kā Jaunķemeri, Vaivari, utt. Tas nozīmē, ka ir vajadzīga celtniecības kapacitāte. Jāiegulda veselībā! Daudzi ir atgriezušies no ārzemēm, kuri strādāja celtniecībā. Vēl visai veselības aprūpes sistēmai ēdināšana ir nepieciešama, kuru tad nodrošinātu tieši restorāni. Kara laikā gaļu ēd karavīrs pirmajā frontes līnijā (tātad medpersonāls), kamēr frontes aizmugurē “cieš badu”. Un tas ir pareizi. Zviedri būvē slimnīcu, spāņi to dara, vācieši arī. Japalielina gultu vietu skaits, ventilatori un skābekļa barokameras. Jā, par pēdējo man pietrūkst zināšanu, kā tieši to izdarīt, bet šeit ir darbs ārstu biedrībai un LIAA. Varbūt to visu var ražot uz vietas šeit Latvijā.

 

Rezultātā, ja to visu saliek kopā un dara, tad patiesībā nav tādu, kuri var vienkārši sēdēt mājās un atpūsties. Ir ļoti daudz ko darīt. Pabrikam, Kariņam un ne tikai viņiem. Visiem.