Latvijā prognozē degvielas cenu samazināšanos, saistībā ar naftas cenu kritumu pasaulē! 2. lappuse

“To, vai degvielas cenas samazinās degvielas uzpildes stacijās, ļoti lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik ilgā laikā turpinās naftas un naftas produktu cenu kritums pasaulē un cik ilgu laiku saglabāsies šāds zems cenas līmenis,” norādīja Beiziķis, skaidrojot, ka pašreiz nevar prognozēt, kad naftas cenas stabilizēsies. Viņš uzsvēra, ka vienas dienas straujš naftas cenu izmaiņas acumirklī neatspoguļojas degvielas cenās uzpildes stacijās.

 

Beiziķis arī norādīja, ka “Neste” degvielas uzpildes stacijās pēdējo pāris nedēļu laikā benzīna cena samazinājusies par trīs centiem litrā, savukārt dīzeļdegvielai – par četriem centiem litrā.

Arī degvielas mazumtirgotāja “Circle K Latvia” degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs skaidroja, ka degvielas cenas Latvijā seko pasaules cenu izmaiņām ar nobīdi. Līdz ar to, šī brīža jēlnaftas cenu kritums biržā daļēji atspoguļojas naftas produktu un degvielas cenās Latvijā.

“Ja salīdzina vidējās dīzeļdegvielas cenas “Circle K” tīklā, tad kopš janvāra sākuma, kad tika akcīzes cenas celšana, līdz šodienai – degvielas cenas ir kritušās par 8%,” pauda Titovs, norādot, ka degvielas produktu iepirkuma cena veido tikai – 35% no kopējās degvielas cenas. Lielāko daļu jeb 55% veido dažādi nodokļi – akcīze, pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un nodeva par obligāto valsts rezervju glabāšanu. Savukārt aptuveni 10% ir mazumtirgotāja uzcenojums, ar ko tiek nosegtas ar degvielas mazumtirdzniecības nodrošināšanu saistītās izmaksas, piemēram, darba algas, degvielas kvalitātes kontrole, degvielas uzpildes staciju un termināļu uzturēšana un apkalpošana.

Titovs skaidroja, ka “Circle K Latvia” kā tirgus dalībnieks nedrīkst sniegt prognozes par turpmākajām degvielas cenu izmaiņām, un jebkādas prognozes cenu kāpumam vai kritumam būtu tikai minējumi bez pamatojuma. Viņš uzsvēra, ka pašlaik visa pasaule pievērš uzmanību Covid-19 izplatībai pasaulē, un tas, cik veiksmīgi vīruss tiks apkarots, ietekmēs arī turpmāko ekonomisko attīstību, tajā skaitā degvielas cenu izmaiņu biržā.

“Ņemot vērā, ka nevaram prognozēt, vai jēlnaftas cenas kritumu biržā būs īslaicīgs vai ilglaicīgs, nevaram minēt tās konkrētu ietekmi uz naftas produktu iepirkuma cenu, degvielas cenām Latvijā, kā arī konkurences apstākļiem,” pauda Titovs.

Savukārt degvielas mazumtirgotāja “Virši” pārdošanas daļas vadītājs Arnis Andrianovs norādīja, ka kopš janvāra sākuma ģeopolitisko notikumu un Covid-19 ietekmē benzīna un dīzeļdegvielas cenas degvielas uzpildes stacijās jau ir samazinājušās vairāk nekā par 10 centiem litrā.

“Pēdējo dienu notikumi pēc OPEC sanāksmes un Saūda Arābijas izsludinātā “cenu kara” ir izsaukuši krasu biržas cenu kritumu. Situācijas attīstība un degvielas cenas Latvijas degvielas uzpildes stacijās lielā mērā būs atkarīgas no šo ģeopolitisko notikumu attīstības – ja esošā tendence būs noturīga, tad tas arī turpmāk atspoguļosies mazumtirdzniecības cenās,” pauda Andrianovs.

Jau ziņots, ka naftas cenas pasaules tirgū pirmdien reģistrējušas straujāko kritumu kopš 1991.gada Persijas līča kara, ņemot vērā neveiksmīgās sarunas starp Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC līderi Saūda Arābiju un Maskavu.

Gan “Brent” markas jēlnaftas , gan WTI markas jēlnaftas cena uz brīdi bija nokritušās pat par 30%, taču vēlāk nedaudz atguvās. Dienas vidus tirdzniecības sesijā “Brent” markas jēlnaftas cena Londonas biržā samazinājās par 22% – līdz 35,31 dolāram par barelu. Savukārt Ņujorkas biržā WTI markas jēlnaftas cena saruka par 22,1% – līdz 32,14 dolāriem par barelu.

Savukārt otrdien pēc lielā krituma cenas pasaules akciju un tirgos pieaug.