Latviete, no Madrides uzrakstīja pārdomas par to, kāda ir dzīve Madridē šajās dienās saistībā ar COVID-19 uzplaiksnījumu Spānijā 2. lappuse

No pirmdienas būs vairāki ierobežojumi iebraukšanai un izbraukšanai no pilsētas. Vilcienu un avio satiksme būs samazināta par 40-60%.
Cilvēki, kuriem ir iespēja ieteicams strādāt no mājām un ja tādas iespējas nav, tikai tad izmantot sabiedrisko transportu vai savu auto.


Slimnīcās diemžēl valda liels haoss, jo pacientu skaits aug ar katru dienu dienu. Piektdien tie bija 4.000 un vakar jau 6000. Madridē pacientus ar vieglāku slimības formu pārvietos uz viesnīcām, kas tiek pārveidotas par pagaidu palātām slimajiem, jo pašās slimnīcās vietu vairs nav. Smagākie slimības gadījumi protams, tiks ārstēti pašās slimnīcās.

Lasi arī: Liene Šomase nonāk neveiklā situācijā, runājot par koronavīrusu

 

Taču ir arī labas vēstis, laikā, kad visiem ir vēlams uzturēties savās mājās, daudzi valsts muzeji, teātri ir radījuši iespēju ekpozīcijas un izrādes skatīties internetā. Lielākie valsts laikraksti publicēs pilnu avīzes saturu intenetā bez maksas.

Par personīgo pieredzi runājot, es jau no trešdienas strādāju no mājām. Pārtiku sev un ģimenei esmu sagādājusi jau vairākas nedēļas iepriekš un pēdējo ceļojumu veicu piektdien, līdz ar to uz veikalu vismaz pāris nedēļas man nevajadzēs braukt, jo tualetes papīrs ir iepirkts pietiekamā skaitā. Brīvo laiku cenšos pavadīt ar ģimeni mājās, daudz lasu un domāju jaunas idejas rakstiem, ko publicēt ES-LV.

Novēlu visiem būt piesardzīgiem, sargāt sevi, savus mīļos un palikt mājās cik vien ilgi tas ir iepējams!